افزایش 38 درصدی واردات نفت کره جنوبی از ایران

در ماه گذشته میلادی صورت گرفت

شرکت ملی نفت کره جنوبی اعلام کرد که واردات نفت این کشور در جولای 2013 از ایران نسبت به جولای سال گذشته 38.7 درصد افزایش یافته و به 5.906 میلیون بشکه رسیده است.

خبرگزاری فارس: افزایش 38 درصدی واردات نفت کره جنوبی از ایران

 بر اساس اطلاعات منتشره از سوی شرکت ملی نفت کره جنوبی، واردات نفت سئول از ایران در ماه جولای نسبت به سال گذشته 38.7 درصد افزایش یافته است.

بر اساس این اطلاعات، کل واردات نفتی این کشور در این ماه نسبت به سال گذشته 7.1 درصد رشد داشته و به 83.3 میلیون بشکه رسیده است.

کره جنوبی به آمریکا وعده داده است تا واردات نفت از ایران را در 6 ماه منتهی به نوامبر نسبت به دوره دسامبر 2012 تا می 2013، 15 درصد کاهش دهد.

رویترز به نقل از یک منبع آگاه کره‌ای نوشت: این افزایش نمی‌تواند ادامه یابد و واردات نفت از ایران به علت انجام کاهش 15 درصدی، کاهش خواهد یافت.

به گفته منابع آگاه، از میان 4 پالایشگاه کره جنوبی، پالایشگاه های «اس کی انرژی» و «هیوندای اویل بانک» نفت ایران را وارد می‌کنند. از حدود 6 میلیون بشکه نفت وارداتی از ایران در ماه جولای، احتمالا 2 محموله 2 میلیون بشکه‌ای توسط اس کی انرژی و 2 میلیون بشکه دیگر توسط هیوندای اویل بانک از ایران خریداری شده است که  هر 2 ماه یکبار نفت وارد می‌کنند.

بر اساس این گزارش، سئول در جولای 2013 بالغ بر 5.906 میلیون تن نفت از تهران خریداری کرده که این میزان در مدت مشابه سال گذشته برابر با 4.259 میلیون تن بوده است؛ همچنین کره‌جنوبی در ماه گذشته میلادی، ژوئن، 4.072 میلیون تن نفت از ایران وارد کرده است.

کره جنوبی در 7 ماه نخست سال 2013 بالغ بر 31.193 میلیون تن نفت از ایران وارد کرده است که معادل حدود 104 بشکه در روز است و بر همین اساس ایران پس از عربستان، کویت، امارات و قطر، پنجمین صادرکننده نفت به این کشور به شمار می‌آید.

مطالب پیشنهادی از اين گروه خبري :

  اطلاعات نادرست به رئیس‌جمهور داده بودند

  اطلاعات نادرست به رئیس‌جمهور داده بودند

  اولین یارانه نقدی مرحله دوم ۲۲ اردیبهشت ۹۳ واریز می‌شود

  اولین یارانه نقدی مرحله دوم ۲۲ اردیبهشت ۹۳ واریز می‌شود

  نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی کاهش می‌یابد

  نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی کاهش می‌یابد

  طرح دوفوریتی نمایندگان برای حذف مجازات کسانی که از دید دولت مستحق دریافت یارانه نیستند

  طرح دوفوریتی نمایندگان برای حذف مجازات کسانی که از دید دولت مستحق دریافت یارانه نیستند

درباره روي خط خبر

تا كنون 512 . عنوان خبر منتشر شده است . تمامي اخبار منتشره در اين سايت بدور از هر گونه جناح بندي از خبرگزاري هاي رسمي جمهوري اسلامي ايران با حفظ امانت باز نشر گرديده است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


Fatal error: Call to undefined function get_theme_option() in /home/netsitir/public_html/wp-content/themes/max-new/footer.php on line 37