برنامه وزیر پیشنهادی اقتصاد برای ادامه پرداخت یارانه نقدی تا رسیدن به شرایط ثبات

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به نظر مثبت اعضای کمیسیون نسبت به وزیر پیشنهادی اقتصاد گفت: آنچه با وزیر پیشنهادی اقتصاد مطرح کرده‌ایم این است که فعلاً یارانه نقدی بدون تغییر پرداخت شود تا سال آینده سناریوهای مختلف بررسی شود.

خبرگزاری فارس: برنامه وزیر پیشنهادی اقتصاد برای ادامه پرداخت یارانه نقدی تا رسیدن به شرایط ثبات

علی‌محمد احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، در مورد جلسه کمیسیون برنامه و بودجه درباره ارزیابی وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی دولت یازدهم اظهار داشت: این فرد یک استاد اقتصاد دانشگاه است و تجربه کاری در دولت و سازمان مدیریت دارد و نسبت به گزینه‌های دیگر بهتر است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: نظر نمایندگان به وزرای کابینه متفاوت است، اما در مجموع 80 درصد کابینه مثبت ارزیابی می‌شود و چند درصدی هم ضعیف تلقی می‌شود.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه وزیر پیشنهادی اقتصاد برنامه‌ای برای ادامه هدفمندی یارانه‌ها دارد، گفت: در حال حاضر وزرای پیشنهادی فرصت زیادی بر شرح برنامه‌های خود ندارند، اما به طور اجمالی وزیر پیشنهادی اقتصاد قصد دارد پرداخت نقدی به خانوارها، روال فاز اول ادامه پیدا کند و تا زمانی که قیمت‌ها تثبت نشده و اقتصاد به شرایط تعادل نرسیده، مرحله دوم هدفمندی اجرا نشود.

احمدی ادامه داد: در این 7 ماهه تا پایان سال دولت و مجلس باید یک ارزیابی از اجرای مرحله اول هدفمندی داشته باشد، زیرا مشکل اساسی این است که دولت امسال توان تأمین یارانه پرداختی را ندارد.

وی اضافه کرد: در 4 ماهه ابتدای امسال حدود 50 درصد درآمد پیش‌بینی شده در بودجه برای هدفمندی یارانه‌ها محقق شده است.

این نماینده مجلس گفت: تا پایان امسال هیچ تغییری در تعداد یارانه‌بگیران انجام نمی‌شود و تلاش تیم اقتصادی دولت یازدهم برای تأمین منابع یارانه نقدی است.

احمدی گفت: آنچه با وزیر پیشنهادی اقتصاد مطرح کرده‌ایم این است که فعلاً یارانه نقدی بدون تغییر پرداخت شود تا اینکه در سال آینده سناریوهای مختلف برای ادامه کار از سوی دولت مطرح و بررسی شود.

مطالب پیشنهادی از اين گروه خبري :

  اطلاعات نادرست به رئیس‌جمهور داده بودند

  اطلاعات نادرست به رئیس‌جمهور داده بودند

  اولین یارانه نقدی مرحله دوم ۲۲ اردیبهشت ۹۳ واریز می‌شود

  اولین یارانه نقدی مرحله دوم ۲۲ اردیبهشت ۹۳ واریز می‌شود

  نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی کاهش می‌یابد

  نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی کاهش می‌یابد

  هشدار درباره کسری بودجه هدفمندی یارانه‌ها/

  هشدار درباره کسری بودجه هدفمندی یارانه‌ها/

درباره روي خط خبر

تا كنون 512 . عنوان خبر منتشر شده است . تمامي اخبار منتشره در اين سايت بدور از هر گونه جناح بندي از خبرگزاري هاي رسمي جمهوري اسلامي ايران با حفظ امانت باز نشر گرديده است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .