تاکید اتحادیه اروپا بر بررسی اعمال تحریم‌ها علیه روسیه

   اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای با تاکید بر غیرقانونی بودن همه پرسی کریمه اوکراین به منظور پیوستن این شبه جزیره به روسیه اعلام کرد که اعمال تحریم های این اتحادیه علیه روسیه بررسی می‌شود.

اتحادیه اروپا

 

به گزارش گروه بین الملل  به نقل از پایگاه النشره، اتحادیه اروپا در بیانیه ای اعلام کرد که “همه پرسی در شبه جزیره کریمه غیر قانونی است”.

در این بیانیه آمده است که “اعمال تحریم‌های این اتحادیه علیه روسیه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد”.

دیپلمات های اروپایی روز گذشته اعلام کردند که لیستی شامل 120 تا 130 مقام ارشد روسی که احتمالا به علت تحولات اخیر شبه جزیره کریمه با تحریم های اتحادیه اروپا روبرو خواهند شد، آماده شده است و قرار است روز یکشنبه این تصمیم نهایی شود و به گفته برخی این منابع دیپلماتیک، آخرین بررسی ها در خصوص این فهرست هم اکنون از سوی مقام های اتحادیه اروپا در حال انجام است.

این فهرست 5 صفحه ای شامل مقام های ارشد نظامی و سیاسی روسیه است و با کمک دیپلمات های اروپایی که تجربه فعالیت در مسکو را داشته اند، تهیه شده است و این فهرست شامل نام ژنرال ها و سایر مقام های ارشد سیاسی و نظامی روسیه از جمله افراد نزدیک به پوتین است.

نمایندگان و سفرای اتحادیه اروپا قرار است روز یکشنبه پس از روشن شدن نتیجه همه پرسی کریمه برای نهایی کردن این فهرست تشکیل جلسه دهند.

برخی منابع خبری نیز گزارش دادند که روسای دو شرکت بزرگ روسی یعنی آلکسی میلر رئیس شرکت گازپروم و ایگور سچین رئیس شرکت روس نفت از جمله افرادی هستند که نامشان در این فهرست وجود دارد این در حالی است که یک دیپلمات دیگر اروپایی نیز تصریح کرد که هنوز هیچ چیزی در این خصوص قطعی نشده است و این اقدام متمرکز بر تصمیم سیاسی در کریمه است که موجب بی ثباتی در اوکراین شده است.

همه پرسی در کریمه برای پیوستن آن به روسیه از صبح روز یکشنبه آغاز شده است و هم اکنون نیز ادامه دارد و قرار است تا ساعاتی دیگر نتایج آن نیز اعلام شود.

اعضای غربی عضو دائم شورای امنیت بشدت مخالف برگزاری رفراندوم در منطقه کریمه و الحاق آن به خاک روسیه می باشند.

کشورهای غربی عضو این شورا به ویژه آمریکا خواهان اعمال تحریم های اقتصادی همه جانبه علیه روسیه هستند.مقام های مسکو با رد این مسئله برگزاری رفراندوم و تصمیم گیری در خصوص پیوستن به روسیه را حق قانونی و طبیعی مردم این منطقه می دانند.

مطالب پیشنهادی از اين گروه خبري :

  ده‌ها هزار نفر از سربازان روسیه در مرزهای اوکراین مستقر شدند

  ده‌ها هزار نفر از سربازان روسیه در مرزهای اوکراین مستقر شدند

  جدیدترین قطعنامه اتحادیه اروپا علیه ایران

  دختران پادشاه عربستان پدرشان را رسوا کردند+فیلم

  دختران پادشاه عربستان پدرشان را رسوا کردند+فیلم

   هنوز به بخش سخت مذاکرات نرسیده‌ایم

  هنوز به بخش سخت مذاکرات نرسیده‌ایم

درباره روي خط خبر

تا كنون 512 . عنوان خبر منتشر شده است . تمامي اخبار منتشره در اين سايت بدور از هر گونه جناح بندي از خبرگزاري هاي رسمي جمهوري اسلامي ايران با حفظ امانت باز نشر گرديده است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .