اعلام آماده‌باش شفاهی به جایگاه‌ها برای گرانی بنزین

        رئیس انجمن جایگاه‌داران سوخت سراسر کشور با اعلام “ابلاغیه کتبی از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره گرانی بنزین از اول اسفند نداشته‌ایم” گفت: فقط شفاهی به ما گفته‌اند که در حالت آماده‌باش باشیم.

ناصر رئیسی فرد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: در خصوص اعلام آمادگی جایگاه‌های عرضه سوخت برای تعدیل قیمت بنزین مصوبه‌ای رسمی از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی نداشتیم، بلکه فقط طبق صبحت‌هایی که شده بود شفاهی ذکر شد که باید منتظر مصوبه مجلس در زمینه تعدیل قیمت‌ها باشیم اما جایگاه‌ها آمادگی داشته باشند.

وی افزود: ازآن‌جا که اماکن عرضه سوخت نقاط سوق الجیشی است، ما همیشه آمادگی کامل برای عرضه سوخت داریم اما هر نوع تغییری نیاز به نظارت دارد و در صورت اعمال تغییرات در نظام سهمیه بندی یا نرخ عرضه بنزین باید در یک بازه زمانی گزارش گیری شود و این گزارش‌ها مورد بررسی قرار گیرد چرا که به‌جز بحث عملیاتی بحث مالی نیز وجود دارد.

رئیس انجمن جایگاه‌داران سوخت سراسر کشور با بیان اینکه آمادگی جایگاه‌ها باید در این حد باشد که عملیات با نرخ قبلی در یک زمان مشخص بسته شود و عملیات با نرخ مصوب جدید در یک زمان مشخص شروع شود تا بحثهای مالی مربوطه دچار اختلال نشود، تصریح کرد: خوشبختانه به نظر می‌رسد مصوبه مجلس تغییرات نرخ بنزین را به سال 93 موکول می‌کند.

وی با تأکید بر “ما مخالف افزایش نرخ سوخت نیستیم” ادامه داد: ما مخالف صددرصدی سهیمه بندی و چندنرخی شدن هستیم.

رئیس انجمن جایگاه‌داران سوخت سراسر کشور اذعان داشت: موافقیم که قیمت بنزین بر اساس سیاست‌های دولت افزایش پیدا کند و حتی به قیمت‌های منطقه نزدیک شود که در این صورت هم جلوی قاچاق گرفته می‌شود و مقداری که قاچاق می‌شود نیز مورد صرفه‌جویی در داخل قرار گرفته تبدیل به کالای سرمایه‌ای می‌شود.

وی افزود: مهمترین مطلب وجود ناهنجاری در سیستم سهمیه بندی است، هرچقدر سیسستم چندنرخی باشد جای سوءاستفاده را برای سوء استفاده‌گران باز می‌کند چرا که چندنرخی بودن عرضه سوخت موجب شده برخی از این تفاوت نرخها سوءاستفاده کرده اتهام ناهنجاری و فساد متوجه جایگاه‌دارانی می‌شود که 24ساعته بدون هیچ نوع اطلاعی از این اقدامات فعالیت می‌کنند ولی باید پاسخگوی اقدامات خلاف سوء استفاده‌گران باشند.

رئیسی فرد در پاسخ به اینکه این سوء استفاده‌گران چه‌کسانی هستند، گفت: افراد مختلفی هستند، از کارگر جایگاه گرفته تا کسانی که کارت‌های سوخت را به جایگاه‌داران می‌فروشند.

رئیس انجمن جایگاه‌داران سوخت سراسر کشور از درخواست جایگاه‌داران از مجلس خبر داد و گفت: ما متقاضی این هستیم که حتماً مجلس تصمیم درست و دقیقی در این زمینه بگیرد و تعدیل قیمت‌ها و هرگونه تصمیم در مورد نظام عرضه سوخت را با بررسی‌های همه‌جانبه، تحقیقات علمی و گزارش‌های میدانی و تحقیقاتی اتخاذ کند، با در نظر گرفتن اینکه ظرف 4ـ ـ 5 سال گذشته در جریان اجرای قانون هدفمندی چه اتفافاتی رخ داده و چه زمینه‌هایی برای سوءاستفاده وجود داشته است.

رئیسی فرد با بیان اینکه مطمئناً تعدیل قیمت‌ها به‌نفع تمامی مردم است، گفت: هموطنان ما نگران افزایش قیمت بنزین نباشند، اگر با دقت نگاه کنند افزایش هزینه سوخت در سبد هزینه زندگی خانوار نسبت به دیگر اقلام تولیدی، خدماتی و مصرفی بسیار بسیار ناچیز است اما یک جوّ روانی برای این کالای استراتژیک ایجاد کرده‌اند که وقتی اسم گرانی بنزین می‌آید همه می‌گویند ببینید تورم ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: اگر ما بتوانیم نظارت کامل داشته باشیم، تورم ناشی از افزایش قیمت سوخت بسیار بسیار ناچیز خواهد بود.

مطالب پیشنهادی از اين گروه خبري :

  روي خط خبر ...

  روي خط خبر …

  اطلاعات نادرست به رئیس‌جمهور داده بودند

  اطلاعات نادرست به رئیس‌جمهور داده بودند

  ۹۱ تبعه تاجیک با پرواز ۲۵۴ ترکیش‌ به داعش در عراق پیوستند

  ۹۱ تبعه تاجیک با پرواز ۲۵۴ ترکیش‌ به داعش در عراق پیوستند

  قیمت‌های جدید خودرو برای دولت پذیرفتنی نیست

  قیمت‌های جدید خودرو برای دولت پذیرفتنی نیست

درباره روي خط خبر

تا كنون 512 . عنوان خبر منتشر شده است . تمامي اخبار منتشره در اين سايت بدور از هر گونه جناح بندي از خبرگزاري هاي رسمي جمهوري اسلامي ايران با حفظ امانت باز نشر گرديده است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .