اعتراض پرده‌داران کعبه به ظلم آل سعود

پرده‌داران کعبه، بار دیگر اعتراض به آل سعود را به خاطر تضییع حقوق خود مطرح کردند.

خبرگزاری فارس: اعتراض پرده‌داران کعبه به ظلم آل سعود

 روزنامه جمهوری اسلامی در بخش صرفا جهت اطلاع خود نوشت:

* یک یهودی بنام جیکوپ بیندر در جلسه اخیر مؤسسه روابط اسلام و آمریکا (CAIR)، به عنوان مسئول اجرایی این موسسه در شهر فیلادلفیا در ایالت پنسیلوانیا تعیین شد.

در پیامی که از سوی مؤسسه (CAIR) در این باره منتشر شد، جیکوپ بیندر به عنوان بالاترین مسئول غیرمسلمان در این مؤسسه اسلامی معرفی شده است. گفته می‌شود بعد از حوادث 11 سپتامبر20 شهریور 1380 که چهره مسلمانان در ایالات متحده آمریکا خدشه‌دار شد، جیکوپ بیندر اقدامات قابل توجهی برای بهبود و بازسازی وجهه مسلمانان انجام داد. وی همواره برای تقویت رابطه میان مسلمانان، مسیحیان و یهودیان در آمریکا گام برداشته و نقش آفرینی کرده است. جیکوپ بیندر همچنین تاکنون شش بار برای شرکت در کنفرانس گفتگوی ادیان به کشور قطر سفر کرده است، او با تعدادی از چهره‌ها و اساتید دانشگاه اسلامی الازهر نیز دیدارهایی داشته و رابطه بسیار خوبی دارد.

* پرده‌داران کعبه، بار دیگر اعتراض به آل سعود را به خاطر تضییع حقوق خود مطرح کردند. قبیله بنی شیبه که از زمان پیامبر اکرم (صلی‌الله علیه و آله) مسئولیت پرده‌داری کعبه از سوی شخص رسول اکرم (صلی‌الله علیه و آله) به آنها محول شده بود می‌گویند: آل سعود به ما ظلم کرده و حقوقی که پیامبر اکرم (صلی‌الله علیه و آله) به ما اعطا نموده از ما سلب کرده‌اند. این قبیله که پس از فتح مکه کلید کعبه از سوی پیامبر (صلی‌الله علیه و آله) به آنها تحویل داده شد در بیانیه خود آورده‌اند: از زمان تأسیس حکومت آل سعود، بسیاری حقوق خود که از 1400 سال پیش از آن بهره‌مند بوده‌اند را از دست داده‌اند. بطوری که درحال حاضر شبیه به دربان شده‌اند به نحوی که در طول سال فقط چند بار، آنهم با اجازه حکومت سعودی می‌توانند کعبه مشرفه را باز و بسته کنند؛ هم چنین آل سعود برای گرفتن صلاحیت از آنها دستور داده دستمزد در حدود 662 ریال سعودی آنهم فقط به عده‌ای از افراد قبیله پرداخت شود. در بیانیه قبیله بنی شیبه بر تلاش آل سعود برای به حاشیه راندن آنها در امور کعبه تاکید شده و آمده است: آل سعود در اقدامی دیگر جایگاه بیت المفتاح نزدیک به کعبه و هم چنین باب بنی شیبه که در اصلی صحن طواف بوده را از بین برده است. آل سعود تاکنون هیچ پاسخی به این بیانیه نداده است.

مطالب پیشنهادی از اين گروه خبري :

  ۹۱ تبعه تاجیک با پرواز ۲۵۴ ترکیش‌ به داعش در عراق پیوستند

  ۹۱ تبعه تاجیک با پرواز ۲۵۴ ترکیش‌ به داعش در عراق پیوستند

  ده‌ها هزار نفر از سربازان روسیه در مرزهای اوکراین مستقر شدند

  ده‌ها هزار نفر از سربازان روسیه در مرزهای اوکراین مستقر شدند

  جدیدترین قطعنامه اتحادیه اروپا علیه ایران

  دختران پادشاه عربستان پدرشان را رسوا کردند+فیلم

  دختران پادشاه عربستان پدرشان را رسوا کردند+فیلم

درباره روي خط خبر

تا كنون 512 . عنوان خبر منتشر شده است . تمامي اخبار منتشره در اين سايت بدور از هر گونه جناح بندي از خبرگزاري هاي رسمي جمهوري اسلامي ايران با حفظ امانت باز نشر گرديده است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


Fatal error: Call to undefined function get_theme_option() in /home/netsitir/public_html/wp-content/themes/max-new/footer.php on line 37