آرشیو موضوع : اخبار آي تي

اولین ویندوز چه شکلی بود؟

اولین ویندوز چه شکلی بود؟
دریچه فناوری اطلاعات امروز در گزارشی رابط کاربری سیستم عامل مایکروسافت را از اولین ویندوز تا به حال، بررسی کرده و یک سوال هم از شما کاربران پرسیده است. سیستم عامل های شرکت مایکروسافت که هر یک با فراز و فرودهایی همراه بود یک معرفی تصویری از رابط کاربری آنها داشته باشد؛ خیلی از ماها از نام ویندوزهای قبلی توضیحاتی شنیده ایم ولی قدیمی ها یک ضرب المثل جالب دارند که می گویند: «شنیدن کی بود مانند دیدن». در آمار کثرت استفاده کاربران از سیستم عامل ویندوز شکی نیست اما هر چه باشد کاربران 28 سال با رابط گرفیکی آن دست و پنجه نرم می کنند و هر موقع ویندوزی جدید ارائه می شد کاربران یا آن را دوست داشتند ...
ادامه مطلب

افزایش ۹ برابری قیمت اینترنت از زیرساخت تا کاربر!

افزایش ۹ برابری قیمت اینترنت از زیرساخت تا کاربر!
افزایش ۹ برابری قیمت اینترنت از زیرساخت تا کاربر/ مقصر اینترنت گران و بی‌کیفیت کیست؟ شرکت زیرساخت با رد انتقاداتی که این شرکت را مقصر گرانی و بی‌کیفیتی اینترنت می‌داند، اعلام کرد سهم دولت از قیمت اینترنت فقط ۱۱ درصد است. منتقدان می‌گویند تا بخش خصوصی به خرید اینترنت ورود نکند وضع همین است.
ادامه مطلب

گوگل و ناسا آینده هوش مصنوعی را رقم می زنند

گوگل و ناسا آینده هوش مصنوعی را رقم می زنند
گوگل و ناسا آینده هوش مصنوعی را رقم می زنند گوگل و ناسا اعلام کردند که در حال همکاری برای ایجاد یک آزمایشگاه متمرکز بر توسعه آینده هوش مصنوعی با استفاده از ابر رایانه های کوانتمی هستند. محققان در آزمایشگاه کوانتمی هوش مصنوعی ساخته شده در مرکز تحقیقاتی آمِس ناسا (واقع شده در کالیفورنیا) مشغول کار بر یک کامپیوتر کوانتمی هستند که از سیستم های شرکت D-Wave می باشد. و گوگل می گوید: ما به دنبال این هستیم که بفهمیم، کامپیوتر های کوانتمی چگونه می توانند در یک ماشین یادگیری، پیشرفت حاصل کنند.
ادامه مطلب