آرشیو موضوع : تحليل خبر

گرانی‌هایی که «کلید» خورد

گرانی‌هایی که «کلید» خورد
خبرگزاری تسنیم: دولت یازدهم به‌ویژه در سه ماه اخیر با مصوبات رسمی، حداقل ۱۲ قلم کالا و خدمات را گران کرده است که شامل کارمزد جایگاه‌های سوخت، قیمت آب و برق، شیرخام، بلیط اتوبوس، مسکن مهر، نرخ سود بانکی، نهاده دام و موارد دیگر می‌شود. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، گزارش های رسمی مرکز آمار و بانک مرکزی از کاهش نرخ تورم در ماههای اخیر خبر می دهد، به طوری که بر اساس جدیدترین گزارش‌های مرکز آمار، نرخ تورم دربهمن ماه به 33.7 درصد و البته بر اساس گزارش بانک مرکزی به 36.7 درصد رسیده است، ولی چنانچه به میان مردم برویم، همانند دولتهای گذشته، گزارش های رسمی تورم را تائید نمی کنند و همچنان از گرانی‌ها می نالند.
ادامه مطلب

متن کامل گزارش آژانس از جزئیات اجرای توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵

متن کامل گزارش آژانس از جزئیات اجرای توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵
متن کامل گزارش آژانس از جزئیات اجرای توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اولین گزارش از جزئیات اجرای توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ را تحت عنوان وضعیت برنامه هسته‌ای ایران در ارتباط با برنامه اقدام مشترک منتشر کرد. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ایران، اولین گزارش از جزئیات اجرای توافق اولیه هسته‌ای ایران که در ماه نوامبر بین ایران و 1+5 (آمریکا،انگلیس،فرانسه،روسیه، چین بعلاوه آلمان) در «ژنو» صورت گرفت، منتشر کرد که متن آن به شرح زیر است.
ادامه مطلب

حقی که روحانی به رئیس‌جمهور سابق داد

روحانی پیش از انتخابات در شبی که از نماد کلیدش رونمایی کرد، اظهاراتی درباره حق افراد برای پاسخگویی به تهمت ها زد. «لازم دیدم که از جنابعالی دعوت نمایم تا در فضایی کاملا دوستانه و صمیمانه، در مناظره‌ای صریح ...» این جمله ابتدایی نامه ای بود که روز سه شنبه هفته گذشته از دفتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق برای رسانه ها ارسال شد. مخاطب نامه حسن روحانی رئیس جمهور کنونی کشورمان بود که از سوی محمود احمدی نژاد به مناظره فراخوانده شده بود. اما اولین سوالی که پس از انتشار این خبر پیش آمد این بود که «آیا روحانی می پذیرد؟» چرا احمدی نژاد سکوتش را شکست؟ رئیس جمهور سابق طی 4 ...
ادامه مطلب

چرایی هجوم رسانه‌ای اصلاح‌طلبان به آیت‌الله جنتی

چرایی هجوم رسانه‌ای اصلاح‌طلبان به آیت‌الله جنتی
سخنان آیت‌الله جنتی در نماز جمعه باعث شد تا موج جدیدی از اهانت‌ها به این شخصیت انقلاب اسلامی آغاز شود. سایت خبرنامه دانشجویان ایران نوشت: بعد از مستند صدا و سیما درباره حوادث عاشورای 88 و بر سر زبان افتادن نام سران فتنه 88 موجی به راه افتاد که یک سر آن را همان فتنه گران و حامیان فتنه 88 تشکیل می دادند و از صدا و سیما انتقاد می کردند که چرا یک طرفه به این موضوع پرداخته است.
ادامه مطلب

رابطه با آمریکا تضمین‌کننده حل مشکلات اقتصادی ایران است؟

این روزها بحث مذاکره ایران با کشورهای غربی و بویژه آمریکا نقل محافل رسانه‌ای در خارج و داخل شده است، اما آیا صرف مذاکره یا حتی رابطه با آمریکا به مفهوم حل مشکلات اقتصادی در ایران است؟   از حدود یک سال مانده به انتخابات ریاست جمهوری سال 1392 تلاش برای ارتباط دادن مشکلات اقتصادی کشور با رابطه با آمریکا، تحریمها و لزوم حل پرونده هسته ای ایران برای بهبود روابط با غرب آغاز شد. از سوی دیگر عده ای تحت تاثیر تحلیلهای کارشناسان غربی تلاش کردند تا حل پرونده ...
ادامه مطلب

بحران سوریه چگونه آغاز شد(2)

بحران سوریه چگونه آغاز شد(2)
بحران سوریه چگونه آغاز شد(2) دختران شیعه‌ای که به صورت عریان در "خالدیه" گردانده شدند/ چگونه اطرفیان بشاراسد به او خیانت کردند + تصاویر در منطقه "الزهرا"، واقع در شهر حمص، 30 دختر شیعه را بازداشت کرده و آنها را به صورت عریان در منطقه "خالدیه" که به منطقه سلفیان مشهور است گرداندند و به آنان لقب "برده" دادند.  در گزارش قسمت اول به نقش آل سعود در آغار بحران سوریه پرداختیم اما در این گزارش سعی شده به خیانت‌هایی که اطرافیان اسد به وی کرده‌اند و همچنین نقش اخوان المسلمین و پناهندگان سوری در این بحران بررسی شود. در شهر "درعا" که آتش تحولات سوریه از آنجا شروع شد، شخصی به نام "عاطف ...
ادامه مطلب

چگونه بحران سوریه آغاز شد؛ (1) از ازدواج با دختران سوری تا تربیت کودکان انتحاری+عکس

 چگونه بحران سوریه آغاز شد؛ (1) از ازدواج با دختران سوری تا تربیت کودکان انتحاری+عکس
چگونه بحران سوریه آغاز شد؛ (1) از ازدواج با دختران سوری تا تربیت کودکان انتحاری+عکس بعدها برای بچه‌هایی که از پدران سعودی متولد شده بودند؛ مؤسسه‌ای عربستانی به نام جمعیت "امل" تشکیل شد. این موسسه به پایگاهی ثابت برای فعالیت نفوذی‌های عربستان یا همان دستگاه اطلاعات عربستان تبدیل شد تا جاسوسان عربستانی به بهانه دیدار با بچه‌های خود در سوریه، به صورت مداوم توانایی سفر به این کشور را داشته باشند. بحران سوریه از سال 2000 میلادی با ورود تعداد زیادی از مؤسسات سعودی، تحت پوشش جمعیت‌های خیریه و انسان دوستانه به این کشور آغاز شد. در آن دوره "بندر بن سلطان" از سران اصلی جریان وهابیت سعودی، ...
ادامه مطلب

سیاست چگونه شورای شهر اول تهران را به انحلال کشاند

سیاست چگونه شورای شهر اول تهران را به انحلال کشاند
          دودستگی میان اعضای اولین دوره شورای شهر تهران منجر به عدم تشکیل جلسات این شورا و در نهایت اولین دوره شورای شهر تهران با انحلال قربانی سیاست‌زدگی شد.
ادامه مطلب

احمدی‌نژاد در قطع کردن اتکا و ارتباط تشکیلاتی خود با اصولگرایان موثر بود

احمدی‌نژاد در قطع کردن اتکا و ارتباط تشکیلاتی خود با اصولگرایان موثر بود
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگرچه خواستگاه آقای احمدی نژاد جریان اصولگرایی بود و عضو یکی- دو تشکل اصولگرایی هم بود اما خودش در قطع کردن اتکا و ارتباط تشکلاتی خود موثر بود.
ادامه مطلب

مگر آن 25 میلیون رأی حق‌الناس نبود؟!

مگر آن 25 میلیون رأی حق‌الناس نبود؟!
کیهان نوشت:آخرین اظهارات هاشمی رفسنجانی در دیدار شماری از نمایندگان مجلس حکم علیه عملکرد خویش است. وی در دیدار علی مطهری، محمدرضا تابش و شمار دیگری از نمایندگان اقلیت مجلس با یادآوری جمله تاریخی رهبری در روز انتخابات که «رأی مردم حق الناس است»، گفت: این جمله فقط برای روز انتخابات نبود به روزهای قبل از آن و بعد از آن هم مربوط می شد، که ان شاءالله هر کس در هر مقام و مسئولیتی که هست، در این راه تلاش می کند.
ادامه مطلب

چرا باید به آمریکا اعتماد کنیم؟!

چرا باید به آمریکا اعتماد کنیم؟!
ادآوری «ادوارد اسنودن» به ذوق‌زدگان داخلی چرا باید به آمریکا اعتماد کنیم؟! بر اساس افشاگری‌های اسنودن، تردیدی نیست که ایالات متحده حتی به حاکمیت متحدان درجه اول خود در اروپا هم احترام نمی‌گذارد و سوال اینجاست که آیا می‌توانیم به چنین حکومتی اعتماد کنیم؟
ادامه مطلب