آرشیو موضوع : گفتگوي سياسي تحليلي

هشدار درباره کسری بودجه هدفمندی یارانه‌ها/

هشدار درباره کسری بودجه هدفمندی یارانه‌ها/
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ضمن انتقاد از شیوه فعلی اصلاح قیمت‌ها، تنها دستاورد این شیوه را، افزایش نرخ تورم عنوان کرد و نسبت به بروز کسری بودجه در تأمین اعتبارات فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها و نیز عدم امکان تخصیص اعتبار به بخش‌های تولید و سلامت هشدار داد. غلامرضا مصباحی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس، با اشاره رویکرد دولت در اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: با این شیوه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها موافق نیستم دقیقاً افزایش قیمت‌ها یا اصلاح آن، کاری است که 16 سال پیش دولت رفسنجانی و خاتمی انجام داد که حدود 30 درصد قیمت‌ها افزایش یافت و نتیجه‌ای در بر نداشت.
ادامه مطلب

افزایش ۲ برابری قیمت‌ حامل‌های انرژی از توان مردم خارج است

افزایش ۲ برابری قیمت‌ حامل‌های انرژی از توان مردم خارج است
عضو کمیسیون تلفیق گفت: کسب درآمد ۵۲ هزار میلیاردی هدفمندی به معنای افزایش دو برابری قیمت‌هاست که این موضوع از توان مردم خارج است. احمد توکلی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در برنامه صبحگاهی «روز از نو» شبکه دو، درباره افزایش قیمت‌ حامل‌های انرژی، گفت: همیشه اصلاح قیمت حامل‌های انرژی همه چیز را اصلاح نمی‌کند، اگرچه قیمت پایین انرژی باعث مصرف بی‌رویه آن می شود، اما من همواره با اصلاح یکباره قیمت‌ها موافق نبوده‌ام.
ادامه مطلب

متأسفانه خطوط قرمز در دولت یازدهم تغییر کرده است

متأسفانه خطوط قرمز در دولت یازدهم تغییر کرده است
رسایی در گفت‌وگو با فارس: متأسفانه خطوط قرمز در دولت یازدهم تغییر کرده است/ انتقاد از پایین بودن آستانه تحمل دولت نماینده تهران در مجلس با تأکید بر اینکه متأسفانه ظاهراً خطوط قرمز در دولت یازدهم تغییر کرده است، گفت: گویا امروز توهین به برخی مقدسات به عنوان خط قرمز به حساب نمی‌آید اما انتقاد از قرارداد ژنو مثل هولوکاست می‌ماند.     حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار  فارس، با انتقاد از توقیف هفته‌نامه یالثارات اظهار داشت: متأسفانه ظاهراً خط قرمزها در دولت یازدهم تغییر کرده است.
ادامه مطلب

بیش از ۳ سال است عضو فیس‌بوک هستم

بیش از ۳ سال است عضو فیس‌بوک هستم
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شبکه الجزیره انگلیسی گفت:دستگاه قضایی باید خودش را با تحولات جدیدی که در کشور پدیده آمده است همراه کند. ما امیداریم این تغییرات را در دستگاه قضایی شاهد باشیم.             شبکه خبری الجزیره انگلیسی در برنامه «گفتگو با الجزیره» درباره تحولات ایران پس از روی کار آمدن حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور این کشور با علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به گفتگو پرداخت.
ادامه مطلب

نکات جامانده از گزارش رئیس‌جمهور

نکات جامانده از گزارش رئیس‌جمهور
مجریان گفت‌وگو با رئیس‌جمهور بر خلاف اصول حرفه‌ای خبرنگاری گزارش یکصد روزه را تبدیل به یک گفت‌وگوی خودمانی کردند و آن را از مرتبت «دیالوگ» به «مونولوگ» فرو کاهیدند.      محمدکاظم انبارلویی امروز پنج شنبه 7/9/92 طی یادداشتی در روزنامه رسالت نوشت: دکتر حسن روحانی رئیس جمهور محترم به وعده خود با مردم عمل کرد و گزارش عملکرد یکصد روزه دولت را ارائه داد. سه تن از مجریان صدا و سیما در این گزارش، رئیس جمهور را یاری کردند. متاسفانه بر خلاف اصول حرفه‌ای خبرنگاری گزارش یکصد روزه را تبدیل به یک گفتگوی خودمانی کردند و آن را از مرتبت ...
ادامه مطلب

مدیریت جلسات مجمع برای هاشمی‌ سخت‌تر از گذشته است

مدیریت جلسات مجمع برای هاشمی‌ سخت‌تر از گذشته است
 وزیر «آقا اجازه‌ای» نبودم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه کسانی که در مجمع هستند گرایشات مختلفی دارند، گفت:‌آقای هاشمی تجربه طولانی در اداره‌کردن جلسه دارد؛ به نظر من مدیریت جلسات الان برای ایشان سخت تر از گذشته است و بنیه ایشان تحلیل رفته است.           برنامه شناسنامه این هفته با حضور محمدحسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از شبکه سه سیما پخش شد.
ادامه مطلب