آرشیو موضوع : اقتصادي

اطلاعات نادرست به رئیس‌جمهور داده بودند

اطلاعات نادرست به رئیس‌جمهور داده بودند
حمایت نعمت‌زاده از قیمت جدید خودروها/ اطلاعات نادرست به رئیس‌جمهور داده بودند وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قیمت نهایی خودرو بین حدود 2.3 درصد تا 10 درصد نسبت به نوع خودرو تغییر کرده است. به نقل از واحد مرکزی خبر، محمدرضا نعمت‌زاده در حاشیه دیدار با وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران درباره افزایش قیمت خودرو اظهار داشت: قیمت نهایی خودرو بین حدود 2.3 درصد تا 10 درصد نسبت به نوع خودرو تغییر پیدا کرده است،این افزایش قیمت شامل دو درصد افزایش مالیات بر ارزش افزوده است که مجلس امسال اضافه کرده است، حدود 25درصد نرخ بیمه شخص ثالث که قوه قضاییه برای نرخ دیه تعیین کرده و ایربگ که امسال اجباری و در قیمت نهایی خودرو لحاظ شده است.
ادامه مطلب

اولین یارانه نقدی مرحله دوم ۲۲ اردیبهشت ۹۳ واریز می‌شود

اولین یارانه نقدی مرحله دوم ۲۲ اردیبهشت ۹۳ واریز می‌شود
سخنگوی دولت اعلام کرد اولین یارانه نقدی مرحله دوم ۲۲ اردیبهشت ۹۳ واریز می‌شود سخنگوی دولت اعلام کرد: اولین یارانه نقدی مرحله دوم ۲۲ اردیبهشت ۹۳ واریز می‌شود.         محمد باقر نوبخت سخنگو و معاون اول رئیس جمهور در خبر 21 اعلام کرد: اولین یارانه نقدی مرحله دوم روز دوشنبه 22 اردیبهشت 93 واریز می‌شود.
ادامه مطلب

نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی کاهش می‌یابد

نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی کاهش می‌یابد
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه براساس برنامه‌ریزی‌ شورای پول و اعتبار، نرخ سود تسهیلات و سپرده‌ها کاهش می‌یابد، گفت: روند نرخ سود در آینده با آنچه در گذشته اتفاق افتاد، متفاوت خواهد بود.         علی طیب‌نیا درباره نرخ سود بانکی اظهار داشت: با توجه به روند کاهشی نرخ تورم قاعدتاً نرخ سود بانکی روند نزولی خواهد داشت.طیب‌نیا با اشاره به اینکه روند افزایش نرخ تورم در کشور در سال‌های اخیر بی‌سابقه بوده است، افزود: در شرایطی که نرخ تورم بالاست، نرخ سود اسمی هم افزایش یابد، اما با توجه به روندی که در ماه‌های اخیر آغاز شده و تورم به سرعت کاهش پیدا کرده است ، قطعا نرخ رشد سودها در آینده ادامه پیدا نخواهد کرد.
ادامه مطلب

طرح دوفوریتی نمایندگان برای حذف مجازات کسانی که از دید دولت مستحق دریافت یارانه نیستند

طرح دوفوریتی نمایندگان برای حذف مجازات کسانی که از دید دولت مستحق دریافت یارانه نیستند
رئیس کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی از طرح وکلای ملت برای حذف مجازات کسانی که به نظر دولت استحقاق دریافت یارانه‌ را نداشته اما یارانه گرفته‌اند، خبر داد. عزت‌الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگرارن   از طرح دو فوریتی وکلای ملت برای حذف مجازات کسانی که به نظر دولت مستحق دریافت یارانه نبوده‌اند اما یارانه دریافت کرده‌اند،خبر داد.
ادامه مطلب

آنچه درباره مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها باید بدانیم

آنچه درباره مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها باید بدانیم
متقاضیان دریافت یارانه از فردا 20 فروردین ماه جاری و بر اساس شماره آخر کد ملی خود و به ترتیب از صفر تا 9 می‌توانند به سامانه رفاهی مراجعه و در خصوص تکمیل فرم فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها اقدام کنند.   به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، متقاضیان دریافت یارانه از فردا 20 فروردین ماه جاری و بر اساس شماره آخر کد ملی خود و به ترتیب از صفر تا 9 می‌توانند به سامانه رفاهی مراجعه و در مورد تکمیل فرم فاز دوم هدفمندی یارانه ها اقدام کنند.
ادامه مطلب

گرانی‌هایی که «کلید» خورد

گرانی‌هایی که «کلید» خورد
خبرگزاری تسنیم: دولت یازدهم به‌ویژه در سه ماه اخیر با مصوبات رسمی، حداقل ۱۲ قلم کالا و خدمات را گران کرده است که شامل کارمزد جایگاه‌های سوخت، قیمت آب و برق، شیرخام، بلیط اتوبوس، مسکن مهر، نرخ سود بانکی، نهاده دام و موارد دیگر می‌شود. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، گزارش های رسمی مرکز آمار و بانک مرکزی از کاهش نرخ تورم در ماههای اخیر خبر می دهد، به طوری که بر اساس جدیدترین گزارش‌های مرکز آمار، نرخ تورم دربهمن ماه به 33.7 درصد و البته بر اساس گزارش بانک مرکزی به 36.7 درصد رسیده است، ولی چنانچه به میان مردم برویم، همانند دولتهای گذشته، گزارش های رسمی تورم را تائید نمی کنند و همچنان از گرانی‌ها می نالند.
ادامه مطلب

اطلاعیه مهم ثبت‌نام و درخواست یارانه جدید

اطلاعیه مهم ثبت‌نام و درخواست یارانه جدید
اطلاعیه مهم ثبت‌نام و درخواست یارانه جدید+زمان نام‌نویسی یارانه سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در اطلاعیه‌ای از سرپرستان خانوار متقاضی یارانه خواست از ۲۰ تا آخر فروردین ۹۳ نسبت به ثبت‌نام و تقاضای دریافت یارانه مرحله دوم اقدام کنند. به نقل از سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، زمان ثبت نام متقاضیان دریافت یارانه نقدی از 20 تا آخر فروردین 93 اعلام شد.
ادامه مطلب

افرادی که بالای 3 میلیون تومان درآمد دارند نمی‌توانند برای دریافت یارانه ثبت‌نام کنند

افرادی که بالای 3 میلیون تومان درآمد دارند نمی‌توانند برای دریافت یارانه ثبت‌نام کنند
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: افرادی که بالای 3 میلیون تومان درآمد دارند نمی‌توانند برای دریافت یارانه ثبت‌نام کنند سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: پیش‌بینی می‌شود افرادی که بالای 3 یا 4 میلیون تومان درآمد دارند، نتوانند برای دریافت یارانه ثبت‌نام کنند. غلامرضا کاتب دقایقی پیش در نشست شورای اداری استان سمنان اظهار کرد: با اتفاق نظری که بین دولت و مجلس وجود دارد، پرداخت‌ها در قانون هدفمندی یارانه‌ها قطع نمی‌شود و دولت از 19 فروردین ماه سال آینده فرمهای ثبت نام برای دریافت یارانه را توزیع می‌کند.
ادامه مطلب

سکه به یک میلیون و ۶ هزار تومان رسید

سکه به یک میلیون و ۶ هزار تومان رسید
سکه به یک میلیون و ۶ هزار تومان رسید / دلار ۳۱۲۵ تومان+جدول هم‌اکنون سکه طرح جدید با ۳۱ هزار تومان افزایش یک میلیون و ۶ هزار تومان و دلار با ۷۰ تومان رشد نسبت به روز گذشته ۳۱۲۵ تومان فروخته می‌شود.  در حال حاضر قیمت سکه و ارز به اوج خود در چند ماه اخیر رسیده است.سکه طرح جدید با 31 هزار تومان افزایش از مرز یک میلیون تومان عبور کرد به یک میلیون و 6 هزار تومان رسید و سکه طرح قدیم با 22 هزار تومان رشد 996 هزار تومان فروخته می‌شود.
ادامه مطلب

خرید و نصب پکیج شرط جدید تحویل مسکن مهر شد

خرید و نصب پکیج شرط جدید تحویل مسکن مهر شد
         مدیرعامل شرکت عمران پردیس با تاکید بر این‌که انشعاب‌های ۲۰۰۰ مسکن مهر افتتاح شده به‌طور کامل تامین شده، گفت:واگذاری این واحدها به‌صورت روزانه در حال انجام است و شرط تحویل دریافت دفترچه اقساط و خریداری پکیج توسط متقاضیان است. مهدی هدایت در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با بیان این‌که بیش از 2000 واحد انشعاب آب، برق، فاضلاب و گاز در فاز 3 نصب شده است، افزود: متقاضیان باید برای تحویل واحد خود علاوه بر دریافت دفترچه اقساط، نسبت به خرید پکیج نیز اقدام کنند. با توجه به این‌که در ساخت این واحدها از سیستم‌ «قالب تونلی» استفاده شده عملا دودکشی در واحدها وجود ندارد ودر صورت عدم نصب پکیج احتمال وقوع حوادث ناگوار به دلیل استفاده از بخاری وجود دارد.
ادامه مطلب

اعلام آماده‌باش شفاهی به جایگاه‌ها برای گرانی بنزین

اعلام آماده‌باش شفاهی به جایگاه‌ها برای گرانی بنزین
        رئیس انجمن جایگاه‌داران سوخت سراسر کشور با اعلام "ابلاغیه کتبی از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره گرانی بنزین از اول اسفند نداشته‌ایم" گفت: فقط شفاهی به ما گفته‌اند که در حالت آماده‌باش باشیم. ناصر رئیسی فرد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: در خصوص اعلام آمادگی جایگاه‌های عرضه سوخت برای تعدیل قیمت بنزین مصوبه‌ای رسمی از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی نداشتیم، بلکه فقط طبق صبحت‌هایی که شده بود شفاهی ذکر شد که باید منتظر مصوبه مجلس در زمینه تعدیل قیمت‌ها باشیم اما جایگاه‌ها آمادگی داشته باشند.
ادامه مطلب

آخرین یارانه نقدی و همگانی خانوار کی پرداخت می‌شود؟

آخرین یارانه نقدی و همگانی خانوار کی پرداخت می‌شود؟
در حالی امروز تبصره هدفمندی یارانه‌ها در مجلس به تصویب رسید که دولت و مجلس از زمان دقیق اجرای فاز دوم هدفمندی مطلع نیستند و حتی برخی از نمایندگان مصوبه امروز را برای دولت الزام‌آور نمی‌دانند.    تبصره هدفمندی یارانه‌ها که از مهمترین مصوبات مجلس بود، بالاخره امروز پس از کش و قوس‌های فراوان و بعد از ایرادات شورای نگهبان، اصلاح و به تصویب نمایندگان مجلس رسید.
ادامه مطلب

اجرای مرحله دوم هدفمندی از سال آینده

اجرای مرحله دوم هدفمندی از سال آینده
مجلس تصویب کرد یارانه نقدی صرفاً به سرپرستان خانوارهای متقاضی که به تشخیص دولت نیازمند دریافت یارانه باشند، پرداخت شود و افراد متقاضی دریافت یارانه نقدی باید در موعد تعیین‌شده به مراکز ثبت‌نام مراجعه نمایند.      نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی امروز (دوشنبه) پارلمان، لایحه بودجه سال 93 کل کشور را اعاده شده از شورای نگهبان بررسی کردند.
ادامه مطلب

آغاز توزیع سبد کالا از شنبه

یکی از وزرای عضو کابینه دولت یازدهم در گفت و گو با خبرنگار ان با اعلام اینکه همزمان با آغاز ایام‌الله دهه‌فجر سبد کالای دولت میان جامعه هدف توزیع خواهد شد، گفت: دستگاه‌های کارتخوان بانکها در اتحادیه‌ها و فروشگاه‌های متولی توزیع اقلام سبد کالایی دولت فعال شده است و وزیر صنعت معدن و تجارت به عنوان مجری این طرح، دستور توزیع سبدهای کالایی از روز شنبه (12 بهمن‌ماه) را صادر کرده است.  جامعه هدف مشمولین این سبد کالایی 15 میلیون نفر اعلام شده بود که ظاهراً تغییراتی در ترکیب این افراد ایجاد شده و با جابحایی هایی حدود 2 میلیون نفر از اقشار آسیب پذیر جدیداً به ...
ادامه مطلب

نشست مشترک مجلس و دولت

نشست مشترک مجلس و دولت
روحانی:شیب تندی در افزایش قیمت بنزین خواهیم داشت/ نظارت مجلس به نفع پیشرفت کشور است رئیس‌جمهور در نشست دولت و مجلس گفت: در مواردی که به حوزه تولید ارتباط چندانی ندارد، همانند بنزین، شیب تندتری در افزایش قیمت‌ها خواهیم داشت.    حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امشب(چهارشنبه) در نشست مشترک دولت و مجلس که در بهارستان برگزار شد، به سخنرانی پرداخت.
ادامه مطلب