آرشیو موضوع : حوزه دفاعي

رادار ۱۱۰۰ کیلومتری «قدیر» سپاه رونمایی شد

رادار ۱۱۰۰ کیلومتری «قدیر» سپاه رونمایی شد
رادار ۱۱۰۰ کیلومتری «قدیر» سپاه رونمایی شد+ویژگی‌ها سامانه راداری «قدیر» با حضور فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) و جمعی از فرماندهان نیروهای مسلح رونمایی شد. سامانه راداری «قدیر»، صبح امروز با حضور امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) و جمعی از فرماندهان نیروهای مسلح وارد چرخه عملیاتی شد.
ادامه مطلب

تنها به خاطر جان سربازان مثل گذشته برخورد نکردیم

تنها به خاطر جان سربازان مثل گذشته برخورد نکردیم
      عضو کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه بعد از شهادت 14 نیروی مرزی توسط جیش‌العدل، همه آنان را در یک منطقه محاصره و طوری موشک‌باران کردیم که هیچکدام‌شان زنده نماندند، گفت: این بار تنها به خاطر جان سربازانمان مثل گذشته عمل نکردیم. اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به آزادی مرزبانان ربوده شده از دست گروهک تروریستی جیش‌العدل گفت: گروهک تروریستی جیش‌العدل وقتی در گذشته 14 نیروی مرزی را شهید کرد، طی یک عملیاتی همه تروریست‌هایی که در این حادثه دخیل بودند را در یک منطقه محاصره کرده و طوری موشک‌بارانشان کردیم که حتی یک تروریست نتوانست جان سالم به در ببرد.
ادامه مطلب

مرزبانان ربوده‌شده تحویل مقام‌های ایرانی شدند

مرزبانان ربوده‌شده تحویل مقام‌های ایرانی شدند
یک مقام آگاه امنیتی از تحویل مرزبانان ربوده‌شده به مقام‌های ایرانی در پاکستان خبر داد. یک مقام آگاه امنیتی در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، با اشاره به خبر آزادی مرزبانان ربوده شده در سراوان گفت:‌ این سرباز‌ان ساعاتی قبل از سوی گروهک تروریستی موسوم به جیش‌العدل تحویل مقامات ایرانی حاضر در پاکستان شدند.
ادامه مطلب

اتحادیه اروپایی غلط می‌کند در ایران دفتر بزند

 اتحادیه اروپایی غلط می‌کند در ایران دفتر بزند
سردار نقدی: بسیج نمایشگاه حقوق بشر برگزار می‌کند رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسیج، نمایشگاه حقوف بشر دایر می‌کند تا اتحادیه اروپایی از این نمایشگاه بازدید کند. سردار محمدرضا نقدی امشب در مراسم یادواره شهید ابوالحسن کریمی، دادستان سابق گیلان در مسجد میرزا کوچک خان جنگلی سلیمان داراب این شهر با تسلیت شهادت دخت گرامی پیامبر (ص) اظهار کرد: امشب همه عالم وجود داغدار مصیبت دردانه آفرینش هستند.
ادامه مطلب

تصمیمات جدید پیرامون وضعیت مرزبانان ایرانی

تصمیمات جدید پیرامون وضعیت مرزبانان ایرانی
در جلسات اخیر اتخاذ شد تصمیمات جدید پیرامون وضعیت مرزبانان ایرانی/ برگزاری چند جلسه در تهران و جنوب شرق کشور در سال جدید چند جلسه پیرامون وضعیت مرزبانان ایرانی با حضور دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی در تهران و منطقه جنوب شرق برگزار شده است. در سال جدید به منظور پیگیری سرنوشت مرزبانان ربوده شده ایرانی توسط گروهک تروریستی جیش‌العدل، چندین جلسه در سال جدید در وزارت کشور برگزار شده است.
ادامه مطلب

سربازی در سال ۹۳ افزایش نمی‌یابد

سربازی در سال ۹۳ افزایش نمی‌یابد
تصمیم قطعی ستاد کل نیروهای مسلح سربازی در سال ۹۳ افزایش نمی‌یابد/سربازی 24 ماه می‌ماند معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: بنا نداریم فعلاً خدمت وظیفه عمومی را افزایش دهیم و سال آینده هم همان قانون قبلی اجرا می‌شود.
ادامه مطلب

واکنش سرلشکر فیروزآبادی به تهدیدات اخیر

واکنش سرلشکر فیروزآبادی به تهدیدات اخیر
واکنش سرلشکر فیروزآبادی به تهدیدات اخیر نیروهای مسلح هرگونه فتنه آمریکایی را خاموش می‌کنند/ آمریکا راه مذاکره را نبندد رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: ملت ایران بعنوان سربازان ولی‌ امر در نیروهای مسلح آمادگی کامل دارند تا هر گونه فتنه آمریکا را خاموش کرده و تهدیدکننده را پشیمان کنند.       سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، طی سخنانی در جمع تعدادی از فرماندهان ارشد نیروهای مسلح و در واکنش به اظهارات اخیر مقامات آمریکایی، خطاب به آنان اظهار داشت: ما ضرب‌المثلی داریم که می‌گوید آزموده را آزمودن خطاست. آمریکایی‌ها اخیرا دچار خطای بارزی شدند که ملت انقلابی ایران را با گزینه نظامی تهدید می‌کنند.
ادامه مطلب

پاسخ هشدارآمیز سرلشکر جعفری به تهدیدات جان کری

پاسخ هشدارآمیز سرلشکر جعفری به تهدیدات جان کری
آمریکا قدرت درک دامنه تهاجمی ایران را ندارد/گزینه نظامی شما فقط مناسب روی میز است فرمانده کل سپاه در واکنش به تهدیدات اخیر وزیر خارجه آمریکا، خطاب به جان کری گفت:اگر شما فهم مسائل نظامی یا امنیتی را ندارید از کارشناسان مجرب خود بپرسید که آیا واقعا آمریکا توان تحمل تبعات خانمان برانداز عمل کردن به گزینه نظامی علیه ایران را دارد؟          صبح امروز فرمانده کل سپاه به هنگام بازدید از توانمندی های دانشگاه امام حسین (ع) در واکنش به تهدیدات اخیر جان کری مبنی براحتمال استفاده از گزینه های نظامی گفت:آقای کری! این را بدانید نبرد مستقیم با آمریکا قوی ترین رؤیای مردان مؤمن و انقلابی در سراسر جهان است. تهدیدات شما برای اسلام انقلابی بهترین فرصت است. پیشوایان اسلام، سالهاست ما را برای یک نبرد بزرگ و سرنوشت ساز آماده کرده اند بعید می دانم مردان عاقل شما، اجازه دهند آمریکا که در یک سوی این نبرد سرنوشت ساز قرار می دهند، گزینۀ مضحک نظامی را از روی میز به صحنه عمل بکشاند.
ادامه مطلب

وضعيت سربازي از سوی رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا تشریح شد

وضعيت سربازي از سوی رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا تشریح شد
از سوی رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا تشریح شد سربازی ۲۴ ماهه، وضعیت دورگه‌های ورزشی، افزایش حقوق و قطع خدمات به سربازان غایب تعیین تکلیف سربازی دورگه‌های تیم ملی،‌ تکلیف ۲۴ ماهه شدن خدمت وظیفه، قطع خدمات ارائه‌شده به سربازان غایب و افزایش حقوق سربازان از جمله مواردی بود که رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا به تشریح آنها پرداخت.            سردار حمیدرضا صدرالسادات صبح امروز در نشست خبری با بیان اینکه از زمان افتتاح سامانه ارائه خدمات الکترونیک به شهروندان تاکنون 236 هزار و 505 تماس از طریق پیامک با این سامانه حاصل شده است گفت: در بخش تلفن گویا نیز 73 هزار و 450 تماس مردمی برقرار شده است.
ادامه مطلب

متن کامل گزارش آژانس از جزئیات اجرای توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵

متن کامل گزارش آژانس از جزئیات اجرای توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵
متن کامل گزارش آژانس از جزئیات اجرای توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اولین گزارش از جزئیات اجرای توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ را تحت عنوان وضعیت برنامه هسته‌ای ایران در ارتباط با برنامه اقدام مشترک منتشر کرد. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ایران، اولین گزارش از جزئیات اجرای توافق اولیه هسته‌ای ایران که در ماه نوامبر بین ایران و 1+5 (آمریکا،انگلیس،فرانسه،روسیه، چین بعلاوه آلمان) در «ژنو» صورت گرفت، منتشر کرد که متن آن به شرح زیر است.
ادامه مطلب

سؤال مجلس از ظریف به دلیل اظهارات غیرتخصصی درباره توانمندی نظامی ایران

سؤال مجلس از ظریف به دلیل اظهارات غیرتخصصی درباره توانمندی نظامی ایران
 سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از احتمال سؤال از وزیر امور خارجه به دلیل اظهارات غیرتخصصی درباره توان نظامی ایران خبر داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در خصوص اظهارات وی پیرامون توان نظامی جمهوری اسلامی ایران و ضعف آن در مقابل آمریکا گفت: نمایندگان مجلس نسبت به اظهارات غیرتخصصی آقای ظریف درباره توان نظامی کشور به ایشان تذکر دادند. وی درباره احتمال ...
ادامه مطلب

تصاویر پهپاد دوربرد و موشک‌انداز سپاه با نام «شاهد ۱۲۹» منتشر شد

تصاویر پهپاد دوربرد و موشک‌انداز سپاه با نام «شاهد ۱۲۹» منتشر شد
«شاهد ۱۲۹» قدرت مراقبت از شعاع ۲۰۰ کیلومتری خود را دارد و می‌توان از این پرنده بدون سرنشین در مقابله با اشرار و تروریست‌ها، کشف و شناسایی در مرزهای آبی و خاکی، مسائل زیست محیطی، نقشه برداری و تهیه عکس‌های هوایی نیز استفاده کرد.
ادامه مطلب

تهمت تقلب به نظام غیرقابل بخشش است

 خنثی سازی ۱۱ عملیات انتحاری در یک سال/ ماهیت آمریکا تغییر نمی‌کند سرلشکر جعفری گفت: سپاه تنها نهادی در نظام مقدس جمهوری اسلامی است که تاسیس شده تا انقلاب اسلامی را حفظ و پاسداری کند و دستاوردهای آن را نگه دارد.
ادامه مطلب

عقب‌نشینی آمریکا در قبال ایران

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به سخنان اوباما در صحن سازمان ملل، گفت: آمریکایی‌ها به طور محسوس یک نوع نرمش و عقب‌نشینی را در مقابل ایران انتخاب کرده‌اند.
ادامه مطلب

آرش ‌و رعد؛ ناشناخته‌ترین ‌راکت‌اندازهای ‌ایرانی+تصاویر

آرش ‌و رعد؛ ناشناخته‌ترین ‌راکت‌اندازهای ‌ایرانی+تصاویر
در کشورمان راکت‎های فجر ۱ تا ۵ با بردهای 8.5 تا ۷۵ کیلومتر و فجر ۵ دو مرحله‎ای با برد ۱۹۰ کیلومتر ساخته شده‎اند‎ که یکی از پرکاربردترین نمونه‎های آنها با کالیبر ۱۲۲ میلیمتر با نام‎های آرش ۱ تا ۴(و بعضاً فجر ۲) شناخته می‎شوند.         به نقل از سایت مشرق، استفاده از سامانه‎های راکتی برای مأموریت‎های سطح به سطح سابقه‎ای چند صد ساله دارد و ریشه آن به کشور چین بازمی‎گردد. بعدها هندی‎هانیز در نبرد با استعمار انگلستان تجربیات موفقی از کاربرد چنین سلاحی کسب کردند.اما به واقع با ساخت راکت‎اند‎ازهای جدید و تثبیت ...
ادامه مطلب