آرشیو موضوع : مجلس شوراي اسلامي

هشدار درباره کسری بودجه هدفمندی یارانه‌ها/

هشدار درباره کسری بودجه هدفمندی یارانه‌ها/
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ضمن انتقاد از شیوه فعلی اصلاح قیمت‌ها، تنها دستاورد این شیوه را، افزایش نرخ تورم عنوان کرد و نسبت به بروز کسری بودجه در تأمین اعتبارات فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها و نیز عدم امکان تخصیص اعتبار به بخش‌های تولید و سلامت هشدار داد. غلامرضا مصباحی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس، با اشاره رویکرد دولت در اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: با این شیوه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها موافق نیستم دقیقاً افزایش قیمت‌ها یا اصلاح آن، کاری است که 16 سال پیش دولت رفسنجانی و خاتمی انجام داد که حدود 30 درصد قیمت‌ها افزایش یافت و نتیجه‌ای در بر نداشت.
ادامه مطلب

طرح دوفوریتی نمایندگان برای حذف مجازات کسانی که از دید دولت مستحق دریافت یارانه نیستند

طرح دوفوریتی نمایندگان برای حذف مجازات کسانی که از دید دولت مستحق دریافت یارانه نیستند
رئیس کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی از طرح وکلای ملت برای حذف مجازات کسانی که به نظر دولت استحقاق دریافت یارانه‌ را نداشته اما یارانه گرفته‌اند، خبر داد. عزت‌الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگرارن   از طرح دو فوریتی وکلای ملت برای حذف مجازات کسانی که به نظر دولت مستحق دریافت یارانه نبوده‌اند اما یارانه دریافت کرده‌اند،خبر داد.
ادامه مطلب

تنها به خاطر جان سربازان مثل گذشته برخورد نکردیم

تنها به خاطر جان سربازان مثل گذشته برخورد نکردیم
      عضو کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه بعد از شهادت 14 نیروی مرزی توسط جیش‌العدل، همه آنان را در یک منطقه محاصره و طوری موشک‌باران کردیم که هیچکدام‌شان زنده نماندند، گفت: این بار تنها به خاطر جان سربازانمان مثل گذشته عمل نکردیم. اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به آزادی مرزبانان ربوده شده از دست گروهک تروریستی جیش‌العدل گفت: گروهک تروریستی جیش‌العدل وقتی در گذشته 14 نیروی مرزی را شهید کرد، طی یک عملیاتی همه تروریست‌هایی که در این حادثه دخیل بودند را در یک منطقه محاصره کرده و طوری موشک‌بارانشان کردیم که حتی یک تروریست نتوانست جان سالم به در ببرد.
ادامه مطلب

بررسی «واکنش منفعلانه دستگاه دیپلماسی به اقدامات ضدایرانی اتحادیه اروپا» در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس

بررسی «واکنش منفعلانه دستگاه دیپلماسی به اقدامات ضدایرانی اتحادیه اروپا» در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس
ضلی‌فرد در گفت‌وگو با فارس خبر داد بررسی «واکنش منفعلانه دستگاه دیپلماسی به اقدامات ضدایرانی اتحادیه اروپا» در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: کمیسیون اصل ۹۰، بررسی واکنش منفعلانه وزارت امور خارجه در قبال اظهارات گستاخانه و ضدایرانی اتحادیه اروپا را در دستور کار خود دارد. مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس گفت: به دنبال واکنش‌های منفعلانه وزارت امور خارجه در برابر اقدامات و اظهارات مداخله‌جویانه مقامات غربی کمیسیون اصل 90 مجلس این واکنش‌های منفعلانه وزارت خارجه را مورد بررسی قرار می‌دهد.
ادامه مطلب

به قواره دولت نمی‌خورد درباره هدفمندی این‌گونه حرف بزند

 به قواره دولت نمی‌خورد درباره هدفمندی این‌گونه حرف بزند
هدفمندی یارانه‌ها نباید اصلی‌ترین استراتژی اقتصادی دولت باشد/ به قواره دولت نمی‌خورد درباره هدفمندی این‌گونه حرف بزند رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حوزه اقتصادی، هدفمندی یارانه‌ها نباید اصلی‌ترین استراتژی اقتصادی دولت محسوب شود، گفت: اظهارات برخی دولتی‌ها درباره هدفمندی درست نیست و به قواره دولت هم نمی‌خورد که این‌گونه حرف بزند.  
ادامه مطلب

افرادی که بالای 3 میلیون تومان درآمد دارند نمی‌توانند برای دریافت یارانه ثبت‌نام کنند

افرادی که بالای 3 میلیون تومان درآمد دارند نمی‌توانند برای دریافت یارانه ثبت‌نام کنند
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: افرادی که بالای 3 میلیون تومان درآمد دارند نمی‌توانند برای دریافت یارانه ثبت‌نام کنند سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: پیش‌بینی می‌شود افرادی که بالای 3 یا 4 میلیون تومان درآمد دارند، نتوانند برای دریافت یارانه ثبت‌نام کنند. غلامرضا کاتب دقایقی پیش در نشست شورای اداری استان سمنان اظهار کرد: با اتفاق نظری که بین دولت و مجلس وجود دارد، پرداخت‌ها در قانون هدفمندی یارانه‌ها قطع نمی‌شود و دولت از 19 فروردین ماه سال آینده فرمهای ثبت نام برای دریافت یارانه را توزیع می‌کند.
ادامه مطلب

اجرای مرحله دوم هدفمندی از سال آینده

اجرای مرحله دوم هدفمندی از سال آینده
مجلس تصویب کرد یارانه نقدی صرفاً به سرپرستان خانوارهای متقاضی که به تشخیص دولت نیازمند دریافت یارانه باشند، پرداخت شود و افراد متقاضی دریافت یارانه نقدی باید در موعد تعیین‌شده به مراکز ثبت‌نام مراجعه نمایند.      نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی امروز (دوشنبه) پارلمان، لایحه بودجه سال 93 کل کشور را اعاده شده از شورای نگهبان بررسی کردند.
ادامه مطلب

نشست مشترک مجلس و دولت

نشست مشترک مجلس و دولت
روحانی:شیب تندی در افزایش قیمت بنزین خواهیم داشت/ نظارت مجلس به نفع پیشرفت کشور است رئیس‌جمهور در نشست دولت و مجلس گفت: در مواردی که به حوزه تولید ارتباط چندانی ندارد، همانند بنزین، شیب تندتری در افزایش قیمت‌ها خواهیم داشت.    حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امشب(چهارشنبه) در نشست مشترک دولت و مجلس که در بهارستان برگزار شد، به سخنرانی پرداخت.
ادامه مطلب

متن کامل گزارش تلفیق بودجه 93

متن کامل گزارش تلفیق بودجه 93 پرداخت یارانه نقدی به سرپرستان خانوارهای متقاضی نیازمند/تعیین رقم درآمدی برای دریافت یارانه طبق گزارش کمیسیون تلفیق، یارانه نقدی صرفاً به سرپرستان خانوارهای متقاضی نیازمندی پرداخت خواهد شد که مجموع درآمد سالیانه آنها کمتر از رقم تعیین شده توسط دولت باشد و در موعود تعیین شده به مراکز ثبت‌نام مراجعه نمایند. بررسی لایحه بودجه سال 1393 کل‌کشور از فردا (چهارشنبه) در صحن علنی مجلس شورای اسلامی آغاز می‌شود. متن کامل گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 93 به شرح ذیل است:
ادامه مطلب

افزایش ۲ برابری قیمت‌ حامل‌های انرژی از توان مردم خارج است

افزایش ۲ برابری قیمت‌ حامل‌های انرژی از توان مردم خارج است
عضو کمیسیون تلفیق گفت: کسب درآمد ۵۲ هزار میلیاردی هدفمندی به معنای افزایش دو برابری قیمت‌هاست که این موضوع از توان مردم خارج است. احمد توکلی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در برنامه صبحگاهی «روز از نو» شبکه دو، درباره افزایش قیمت‌ حامل‌های انرژی، گفت: همیشه اصلاح قیمت حامل‌های انرژی همه چیز را اصلاح نمی‌کند، اگرچه قیمت پایین انرژی باعث مصرف بی‌رویه آن می شود، اما من همواره با اصلاح یکباره قیمت‌ها موافق نبوده‌ام.
ادامه مطلب

یارانه‌بگیران غیرمستحق ۳ برابر جریمه می‌شوند

یارانه‌بگیران غیرمستحق ۳ برابر جریمه می‌شوند
بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق یارانه‌بگیران غیرمستحق ۳ برابر جریمه می‌شوند طبق مصوبه عصر امروز کمیسیون تلفیق، اگر شخصی با درآمد سالانه بیشتر از سطح تعیین شده توسط دولت، اقدام به دریافت یارانه کند، به میزان 3 برابر یارانه دریافتی جریمه خواهد شد.    در جلسه عصر امروز کمیسیون تلفیق در مورد اختصاص یارانه نقدی به خانوارها تصمیم‌گیری و مورد مقرر شد چنانچه مشخص شود اشخاص با درآمد بیشتر از مبلغ تعیین شده توسط دولت، اقدام به دریافت یارانه کرده باشند به میزان 3 برابر مبلغ یارانه، جریمه خواهند شد.
ادامه مطلب

متأسفانه خطوط قرمز در دولت یازدهم تغییر کرده است

متأسفانه خطوط قرمز در دولت یازدهم تغییر کرده است
رسایی در گفت‌وگو با فارس: متأسفانه خطوط قرمز در دولت یازدهم تغییر کرده است/ انتقاد از پایین بودن آستانه تحمل دولت نماینده تهران در مجلس با تأکید بر اینکه متأسفانه ظاهراً خطوط قرمز در دولت یازدهم تغییر کرده است، گفت: گویا امروز توهین به برخی مقدسات به عنوان خط قرمز به حساب نمی‌آید اما انتقاد از قرارداد ژنو مثل هولوکاست می‌ماند.     حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار  فارس، با انتقاد از توقیف هفته‌نامه یالثارات اظهار داشت: متأسفانه ظاهراً خط قرمزها در دولت یازدهم تغییر کرده است.
ادامه مطلب

مجلس در جریان مذاکرات هسته‌ای قرار ندارد

مجلس در جریان مذاکرات هسته‌ای قرار ندارد
مجلس در جریان مذاکرات هسته‌ای قرار ندارد/علت پنهان‌کاری دولت را نمی‌دانیم نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ما در مجلس اعلام می کنیم، خانه ملت در جریان مذاکرات قرار ندارد و علت این پنهان کاری از نمایندگان مردم را متوجه نمی‌شویم.                مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی  فارس، گفت: کاش دولت به اندازه آمریکایی‌ها که به مردم و سنای خود اطمینان دارند به مردم و مجلس  ایران اطمینان داشت.
ادامه مطلب

یارانه ۴۵ هزار تومانی پرداخت می‌شود

یارانه ۴۵ هزار تومانی پرداخت می‌شود
جزئیات دیدار کمیسیون تلفیق با روحانی// اختصاص درآمدهای جدید به تامین اجتماعی عضو کمیسیون تلفیق با اشاره به جلسه مشترک نمایندگان مجلس و رئیس‌جمهور گفت: قرار شد سال آینده یارانه نقدی 45500 تومان تغییر نکند و درآمدهای جدید از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی صرف سلامت و تأمین اجتماعی شود.          موسی‌الرضا ثروتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در لایحه بودجه 93 گفت: نمایندگان کمیسیون تلفیق و رؤسای کمیسیون‌های مجلس و تعدادی از اقتصاددانان روز گذشته به دیدار رئیس جمهور رفتند و در این دیدار رئیس جمهور دیدگاه‌هایش در مورد هدفمندی یارانه‌ها را اعلام کرد.
ادامه مطلب

اتهام ۸۵۰۰ میلیارد تومانی بابک زنجانی

اتهام ۸۵۰۰ میلیارد تومانی بابک زنجانی
اتهام ۸۵۰۰ میلیارد تومانی بابک زنجانی/ کمیسیون اصل‌نود با دادستانی تشکیل جلسه می‌دهد سخنگوی کمیسیون اصل نود اتهام اصلی بابک زنجانی را برنگرداندن 2 میلیارد و 60 میلیون یورو معادل 8 تریلیون و 507 میلیارد و 800 میلیون تومان پول فروش نفت و مواد پتروشیمی به دولت عنوان کرد و گفت: شنبه آینده هم جلسه‌ای با حضور مسئولان بانک مرکزی و دادستانی برگزار می‌شود. همچنین در خصوص دیگر اتهام مطرح بابک زنجانی گفت: قرار بود 17 شرکت بزرگ و تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی به ازای 4.2 میلیارد یور به بابک ...
ادامه مطلب